כלים פסיכולוגיים והיפנוטיים ולהפחתת כאב

אנשים רבים סובלים מכאבים חדשות לבקרים. כאבים אלה מלווים אותם בכל בוקר בו הם קמים ועד אשר הם הולכים לישון, כאשר תדירות הופעת

הכאב ועוצמתו אצל כל אדם שונה. יחד עם זאת, המשותף לכל אלה הוא היותם סובלים מהכאב ונאלצים להתמודד איתו בחיי היומיום, מה שמפריע להם לנהל חיים תקינים.

 

כיצד ניתן להתמודד עם כאבי היומיום

פעמים רבות, לאחר שכבר ביקרו לא מעט אצל רופאים שונים, אנשים אלה מתייאשים ובוחרים להמשיך ולחיות עם הכאבים הללו בחיי היומיום. אך מה שהם כנראה לא יודעים הוא שבמכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" מציעים להם אפשרויות שיפחיתו באופן משמעותי את הכאבים מהם הם סובלים ואולי אף יגרמו להם להיעלם לחלוטין. טיפול בכאב במכון נעמן נעשה על ידי מספר אפשרויות, כשהמרכזית שבהן היא תהליך ההיפנוזה. מדובר בתהליך בו המטופל נכנס למיקוד קשב וחווה שינוי במצב התודעתי שלו, מה שמאפשר למטפל להשפיע עליו מחשבתית ולגרום לו להפחתת הכאב באופן משמעותי. מדובר בפעולה שמתרחשת באופן טבעי מספר פעמים ביום אצל כל אדם מבלי שהוא מודע לכך, ומכאן גם שאין שום חשש מעצם הפעולה עצמה.

 

טיפול בכאב במכון "נעמן התמודדות והיפנוזה"

במכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" כל מטופל שיגיע יקבל את כל הכלים לשפר את מצב כאביו, על ידי טיפול אינטגרטיבי, הוליסטי ורב תחומי שאמור לתת מענה לכל סוגי הכאבים, החל מכאבי ראש ומיגרנות, דרך כאבי פרקים ועד כאבים בלתי נסבלים בכל חלקי הגוף. טיפול בכאב במכון נעמן הינו טיפול שיתרכז כאמור לא רק במימד הפיזיולוגי אלא גם ואולי אף בעיקר במימד הנפשי, כך שכל מטופל יוכל לדעת שבמקום בו הוא נמצא עושים את הטוב ביותר בשבילו ואת כל מה שצריך למענו, זאת על מנת שהוא יוכל לחזור לחיים תקינים ונטולי כאבים.

 

 

מטרת הסדנא

הסדנא נועדה להקנות למשתתפים כלים פסיכולוגיים והיפנוטיים, להתמודדות יעילה והפחתה של כאבים. היא אמורה לאפשר למשתתפים להתייחס, במסגרת קבוצתית, לכאביהם השונים והממושכים ובעיקר ללמוד כיצד להתמודד איתם ולהפחיתם בצורה יעילה ומוכחת מחקרית-קלינית.

 

נושאי הסדנא

• תיאור אפיונים ומקורות של סוגי הכאבים השונים
• התגובות השונות למתחים, לחצים וכאבים
• זיהוי הגורמים ודפוסי ההתמודדות האישיים עם הכאבים, אצל המשתתפים
• זיהוי דפוסי התמודדות לא אפקטיביים
• לימוד ותרגול של כלים פסיכולוגיים והיפנוטיים להפחתה ומניעה של כאבים:
         • פתיחות והבעה רגשית
         • עיצוב ושינוי דפוסי חשיבה מלחיצים
         • היפנוזה, הרפיה, ביופידבק ודמיון מודרך

 

הסדנא תתבסס על הבהרת מושגים, ניתוח אירועים ומצבים, דיון קבוצתי וכן על תרגול, התנסות ולמידה- חווייתית, של טכניקות וכלים להתמודדות.

 

קהל יעד: הסדנא פתוחה לקהל הרחב. לא נדרש ידע קודם.

מנחה הסדנא:  דר' מאיר נעמן – פסיכולוג קליני בכיר. מנהל המכון הפסיכולוגי "נעמן התמודדות והיפנוזה" וראש המחלקה למדעי ההתנהגות במכללה למדעי הבריאות וההתנהגות. מרצה כ-20 שנה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א. לשעבר, פסיכולוג קליני ראשי של צה"ל והמרכז הרפואי שיבא ויו"ר האגודה להיפנוזה.

 

הסדנא תכלול 5 מפגשים בני שעתיים אקדמיות כל מפגש.

 

לפרטים והיוועצות לחץ/י כאן

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959