חרדת בחינות

חרדת בחינות, פחד מהתמודדות עם מצבי לחץ וזמן מוגבל.

אנשים רבים סובלים מכל מיני סוגי פחדים. חלק מהם יסבלו מפחד ממקומות סגורים ויסרבו להיכנס למעלית לבדם, חלק סובלים מפחד מחרקים וייכנסו לפאניקה כאשר ייתקלו באחד וחלק סובלים מפחד גבהים ולא מסוגלים לעלות לפסגת ההר, או אפילו לגג הבניין בן ארבע הקומות בו הם גרים.

 

כיצד באה חרדת בחינות לידי ביטוי

אך יש אנשים עם חרדות קצת פחות מוכרות, חרדות שגם מהן הם סובלים וגם עבורם הם צריכים טיפול, על מנת שיוכלו לחזור למסלול החיים התקין שלהם. אחת החרדות הללו היא חרדת בחינות, חרדה שתוקפת אנשים רבים בגילאים שונים בטרם הם נאלצים לעבור מבחן מכריע ולעיתים אפילו מבחן רגיל שאינו חשוב במיוחד במהלך שנת הלימודים. אנשים אלה אוגרים בתוכם מתח בלתי נסבל שהולך ומצטבר אצלם כאשר הם לומדים למבחן, כשבזמן המבחן הם יכולים לעבור ייסורים נפשיים ואף ייסורים פיזיים, שכמובן וימנעו מהם להצליח במבחן אליו הם התכוננו כל כך הרבה. לעיתים חרדת הבחינה היא אף לא רק מעצם קיום הבחינה עצמה, אלא גם מעצם הלימודים, כאשר כל עניין הלמידה במהלך השנה כבר גורמת לתלמידים הללו לסבול.

 

התמודדות עם חרדת הבחינות במכון נעמן

אך לא צריך יותר לסבול ולשמור את החרדה אך ורק לעצמכם. במקום להיתקף בפאניקה בטרם ניגשים למבחן או לסבול באופן משמעותי מכל שיעור אותו אתם עוברים ובכל פעם בה אתם מתיישבים אל מול הספרים, כעת תוכלו לשתף אנשים נוספים הסובלים כמוכם מאותה הבעיה ודרך כך גם לטפל בה. במכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" תוכלו לקחת חלק בסדנה של חרדת בחינות שם תשבו עם פסיכולוג קליני בכיר ומוסמך שיעזור לכם להתמודד עם הבעיה ולטפל בה, כשאם אינכם מעוניינים לעשות זאת יחד עם אנשים נוספים, בפניכם תעמוד גם האפשרות של טיפול פרטני.

 

מטרת הטיפול


הקניית כלים להתמודדות מהירה ויעילה עם חרדה ומתח הקשורים בלימודים ובבחינות, במסגרת טיפול פרטני או במסגרת סדנא.

מטרת הסדנא לאפשר למשתתפים להתייחס לעצמם ולתפקודם האישי, בבחינות ולימודים, במסגרת דינמיקה קבוצתית. 
במהלך הסדנא ניתן יהיה לזהות וללבן את הגורמים האישיים לחרדה ומתח הקשורים בלימודים ובבחינות, כמו גם להחליף ידע, התנסויות ובעיקר ללמוד ולתרגל דרכי התמודדות עם החרדה.

נושאי הסדנא:

 • "מעגל החרדה" והשלכותיו

 • מהי חרדת בחינות - תיאור ואפיונים, מגוון התגובות (גופני, רגשי והתנהגותי)

 • זיהוי המקורות והגורמים האישיים של מתח וחרדה אצל המשתתפים

 • הערכה ואבחון של דפוס ההתמודדות האישי

 • לימוד ותרגול שיטות התמודדות יעילות על-פי ערכת נעמן:

  • הערכה, פתיחות והבעה רגשית 

  • הרפיה, ביופידבק ודמיון מודרך 

  • הקהיה, הבניה ושינוי דפוסי החשיבה 

  • אסטרטגיות למידה והתכוננות

 

מתכונת הסדנא: הנחייה קבוצתית, 4 מפגשים, בני שעתיים אקדמיות כל מפגש.

 

שיטה: הסדנא תתבסס על הבהרת מושגים, ניתוח אירועים, דיון קבוצתי וכן על תרגול ולמידה התנסותית - חווייתית. המעוניינים יוכלו לקבל גם מפגשי תמיכה וסיוע אישיים.

 

מנחה הסדנא: דר' מאיר נעמן – פסיכולוג קליני בכיר, ראש המחלקה למדעי ההתנהגות במכללה ומנהל המכון הפסיכולוגי "נעמן התמודדות והיפנוזה".   

מרצה כ-20 שנה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת תל-אביב. לשעבר, פסיכולוג קליני  ראשי של צה"ל והמרכז הרפואי שיבא ויו"ר האגודה להיפנוזה. מכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" הינו מכון ותיק ומוביל בתחום הטיפול וההתמודדות עם מצבי לחץ שונים.

 

קהל היעד: תלמידים וסטודנטים בגילאים שונים, הסובלים ממתח וחרדת בחינות.
 

לפרטים נוספים והרשמה - לחצו כאן

 

ניתן "לתפור" סדנאות להתמודדות עם לחץ וחרדה בתחומים שונים, על פי דרישה.

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959