שירלי קורין

עו"ס- מטפלת משנת 2002. קודם לכן, משנת 96' למדתי ועסקתי בטיפול ברפואה משלימה.

אני מאמינה בטיפול המותאם למטופל. הגישה בה אני מטפלת היא הוליסטית ואקלקטית, ומשלבת בתוכה גם כלים מתחום ה NLP דימיון מודרך ועבודה גופנית תחישתית המאפשרת שחרור רגשי של חוויות טראומתיות דרך הגוף. 

בעבודתי הטיפולית טיפלתי במכורים (סמים אלכוהול וכדורים) וניהלתי אשפוזית גמילה. טיפלתי בסובלים מתחלואה נפשית קשה וגם בתחלואה כפולה. 

כיום, מנחת קבוצה בעמותת לבב לסובלים מקשיים חברתיים ומנהלת פורום פגיעה מינית באתר beok

 http://www.beok.co.il/Forums-16/Forum-199

בעלת קליניקה ברמת גן. 

מתמחית בטיפול בהתמכרויות, טראומות בכלל וטראומה מינית בפרט, חרדה, בעיות פסיכוסומטיות, קשיים חברתיים והתמודדות עם אובדן. 

מתוך ההתמחויות המקצועיות השונות, נולדה תפיסה טיפולית הוליסטית שמתייחסת לגוף ולנפש גם יחד ונותנת לשניהם מקום. תפיסה זאת באה לידי ביטוי בעיקר בעבודתי בטיפול בטראומה. 

בשנים האחרונות התמקדתי בעיקר בתחום הטראומה המינית. טיפלתי בחיילות נפגעות תקיפה מינית, במרכז מהו"ת בצבא שנותן מענה כלל ארצי בתחום זה, ועד לאחרונה ריכזתי את תחום הפגיעה המינית באחד המרכזים לשלום המשפחה במרכז הארץ, וטיפלתי בנפגעות שסבלו החל מפגיעה מינית מתמשכת בילדות וכלה במקרה חד פעמי. 

טראומה עומדת בבסיסן של הפרעות רבות. מכורים רבים, החלו לצרוך חומרים משני תודעה בעקבות אירוע טראומתי, כדרך לטיפול עצמי בכאב שהוא יצר. למרבה הצער, ההקלה היא זמנית בלבד ולהתמכרות עצמה השלכות מזיקות רבות. כיום גם ידוע, שלא מעט מהסובלים ממחלה נפשית, חוו ארוע של פגיעה מינית בעברם. טיפלתי לא אחת גם במקרים בהן אנשים אובחנו כסובלים מבעיות שונות שאח"כ התברר שהתפתחו בעקבות הטראומה. 

ניסיוני לימד אותי כי כל טראומה, לבטח זאת המוגדרת כטראומה מינית, נותנת את אותותיה בגוף הפיזי. אירוע טראומתי מציף את האדם בתחושות של פחד, זעם ו/או חוסר אונים, ובו זמנית הוא חש כי נשקפים סכנה ואיום מיידים על שלמותו הפיזית ו/או הנפשית או על שלמות זולתו. 

על פי רוב, המיקוד בטיפול וורבלי מקובל הוא בחלק הנפשי, ללא התייחסות למרכיב הגופני. אולם, תחושת הסכנה שמלווה את האדם גורמת לעוררות יתר ודריכות שרירים, קשיי שינה, וביטויים סומטיים נוספים. מצבי ניתוק (דיסוציאציה), נפוצים אף הם. במקרה של טראומה מינית מתווספים לעיתים סימפטומים נוספים שבהעדר טיפול ותשומת לב ברבות השנים, עלולים להתפתח למחלות גופניות. 

בעיני, התייחסות רק למרכיב הנפשי בטראומה לוקה בחסר. הטראומה קרתה בגוף, זאת היתה זירת הפשע, ומכאן שיש לתת מקום משמעותי לגוף בטיפול. 

עיבוד הטראומה נעשה איפוא, ברובד הנפשי והפיזי- גופני גם יחד. לצד העיבוד הנפשי של הטראומה, נלמדות גם טכניקות הרפיה, נשימה והרגעה עצמית על מנת לצמצם בהדרגה סימפטומים פיזיים ולהקל על הסטרס המתמשך שהנפגעים חווים, וגם כדי לצייד את הנפגע בכלים לעבודה עצמית על מנת להתחיל לבנות תחושת שליטה במציאות, שהטראומה הפקיעה ממנו. במהלך הטיפול נרכשת לאיטה, יכולת הקשבה לגוף, וזיהוי צרכים גופניים שפעמים רבות, נפגעי טראומה חסרים אותה. 

מתוך כך, סימפטומים פיזיים שונים, נחלשים ומאפשרים עבודה נפשית עמוקה יותר. הדבר דומה למצב בו אכלנו מאכל מקולקל. האם עולה על הדעת שכשהבטן כואבת, אנו סובלים מבחילה וסימפטומים גופנים נוספים, יש ביכולתינו להתרכז במשהו אחר? כנראה שלא. לכן, לאחר שברמה הפיזית- הגוף נרגע, ישנה יכולת טובה יותר לעיבוד נפשי משמעותי ובהמשך לאינטגרציה בין החלקים השונים, ולשינוי בתפיסת הארוע בהמשך.  

אם אתם סובלים מטראומה או התמכרות, ניסיתם טיפולים שונים ועדיין אתם חווים קשיים ומצוקה אני מזמינה אתכם להתנסות אחרת, שונה -בדרך לשינוי. 

בברכה
שירלי קורין 

שירלי קורן מטפלת ברמת גן

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959