אודי טימר

שמי אודי, אני נשוי ואב לארבעה ילדים בוגרים. בעשורים האחרונים עבודתי התמקדה באנשים, ביחסים עמם, במערכות קשרים שלהם והתמודדות עם ניהול חייהם. ניהלתי הדרכתי, והייתי שותף להקמה ומיסוד של גופים ממלכתיים, עסקיים וקליניים.

אני עובד סוציאלי, פסיכותרפיסט וחבר האיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה. לצד עבודתי הקלינית במוסדות ציבוריים ופרטיים, בבעלותי קליניקה פרטית במודיעין-מכבים-רעות, בה ניתן ייעוץ וטיפול אינדיווידואלי למבוגרים,מתבגרים והדרכת הורים.

אני מטפל באנשים המתמודדים עם מצבי משבר וטראומות , משברים בנישואין, פרידות במערכות קשרים, אבדן ומחלה. נמצא לצדם של המתמודדים עם קשיים בהתנהגויות: בתחום התמכרות, האלימות, והמין.  בעבודתי הטיפולית, אני משתדל להקנות לאנשים כלים להתמודד עם מצבי חיים משתנים, יכולת להכיר בכוחותיהם והכרה במסוגלותם ליצור את השינויים בחייהם, אליהם הם שואפים.

כמטפל הניזון מרוח הגישה הבודהיסטית, המכירה ביכולת האנושית לראות את המציאות בראייה צלולה ואמיתית ומתוך כך רואה ב"סבל" - מנת חלקו של כל בן אנוש. מצאתי תועלת רבה בשילובה עם הגישה האקזיסטנציאליסטית בפסיכותרפיה. גישה המבקשת להבין את דרכו של המטופל ובבירור המושג: "לחיות" .

אני רואה ומאמין באדם, כיצור חופשי בעל חופש בחירה ויכולת ניווט. בשל כך אני מבקש לסייע למטופל לשוב וליטול את המושכות של חייו. זאת, תוך התחשבות "בקרקע הקיום" של המטופל. אני מאמין כי ההתעסקות המתמדת בעבר אינה מספיקה, וכי אין זה מספיק לדעת כיצד אדם הגיע למקום אליו הגיע. אני מציע לבחון כיצד אנו תורמים למצוקתנו שלנו, ומה האפשרויות העומדות בפנינו כדי להמשיך ולנוע.

מתוך הבנה שהמפתח לתחילת הצעידה קדימה וההתמודדות, טמון דווקא ב"כאן ובעכשיו", אני עוסק במה שנוכח במפגש, מתוך פתיחות אמיתית לחוויה של כל מטופל ומטופל. תוך הקפדה על מקצועיות, והשענות על בסיס תיאורטי נרחב,  אבל תמיד בגובה העיניים. אני שואף לזהות את השפעת סביבתו של המטופל על סבלו, ובמקום לשפוט אני משתדל לשקף ולפתוח עוד ועוד אפשרויות. אני עושה זאת, תוך ניסיון להתקרב, עד כמה שניתן, אל תמונת עולמו של המטופל  כדי לראות כיצד נראה העולם מתוך נקודת מבטו. בדרך זאת יחד עם המטופל, ניתן למצוא את ההיגיון בדרכו של המטופל ולבחון אפשרויות חדשות.

 

ברוח הגישה האקזיסטנציאליסטית ולאורה של הפסיכותרפיה הבודהיסטית, ומתוך הבנה של השילוב של הגוף והנפש, אני נעזר בגישות המתבוננות בחוויה הגופנית והקשר הרגשי שלה. אני ניצב כמלווה, החוקר עם מטופלי את סערות החיים, את פשר הסבל שלהם, עד אשר ידעו לצעוד בעצמם אל חופי המבטחים האותנטיים של חייהם. 

  • אודי טימר - מטפל מכון התמודדות

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959