לימוד היפנוזה במכון נעמן

לימודי היפנוזה

ישנם כלים רבים וסוגי טיפול לא מעטים בהם משתמשים רופאים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים שונים, כל זאת על מנת לייעל את העבודה שלהם באופן קבוע ולנסות להשיג את המטרה העליונה שהיא מתן השירות הטוב ביותר למטופל ומציאת פתרון לכל בעיה אותה הוא מציב בפניהם.

 

חשיבות השימוש בהיפנוזה

אחת השיטות שהפכו להיות נפוצות ביותר והשימוש בה רק הולך וגדל מדי שנה היא שיטת ההיפנוזה. מדובר בשיטה בה המטפל גורם לאדם שמולו להיכנס למצב שבו הוא הופך לממוקד קשב בצורה הרבה יותר חדה וחש בשינוי במצב התודעה והמודעות שלו. מדובר בכלי טיפולי רב עוצמה וחשיבות בעבודתם של פסיכולוגים, פסיכיאטרים ורופאים שכן ניתן לפתור כמעט כל בעיה רפואית באמצעות ההיפנוזה, מאחר והתהליך ההיפנוטי הוא כזה שיכול לחולל את השינויים הנדרשים באופן משמעותי בין בתחושות של המטופל, בין במחשבות אותן הוא חושב ואפילו בדרך ההתנהגות שלו. כל מי שעובר לימודי היפנוזה ומחליט לטפל באנשים בדרך זאת, יכול לגלות כי מדובר בדרך הטובה ביותר באפשרותה ניתן להתגבר על כל בעיה ממנה המטופל סובל.

 

חשיבות המעבר של מבחן הסמכה בהיפנוזה

במכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" מציעים לימודי היפנוזה לפסיכולוגים, רופאים ופסיכיאטרים במסלול והכשרה מקצועית קצרים יחסית, שבסיומם ייבחנו המשתתפים באמצעות מבחן הסמכה בהיפנוזה שהצלחה בו תבטיח את הרישיון המיוחד המוכר על ידי משרד הבריאות, בעזרתו כל מי שעבר את המבחן יוכל לעסוק בהיפנוזה על כל צדדיה. במסגרת הלימודים כל משתתף יוכל לשמוע אודות תהליכי ההיפנוזה והשימוש בהם על ידי שני מרצים בכירים ומנוסים בתחום בדמות ד"ר מוטי צבירן שכיהן בעבר כחבר הוועדה המייעצת להיפנוזה במשרד הבריאות וכסגן יו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה ובדמות ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר שכיהן בעבר כיו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה.

 

לימודי היפנוזה לרופאים ופסיכולוגים:

ההיפנוזה הינה כלי טיפולי רב עוצמה וחשיבות בעבודת פסיכולוגים ורופאים. לימוד כלי זה מתאפשר בהכשרה מקצועית קצרה יחסית, המוכרת ע"י משרד הבריאות לקבלת רישיון עיסוק בהיפנוט, ופירותיה המקצועיים והמעשיים רבים ביותר.

 

מכון "נעמן התמודדות והיפנוזה", מכון מוכר ללימודי היפנוט, שמחה להודיע על פתיחת ההרשמה לקורסים בהיפנוזה. הקורסים יועברו ויונחו על ידי: דר' מוטי צבירן – DMD, דיקן המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות, מורשה לטיפול מחקר והוראת ההיפנוזה, על פי חוק ההיפנוזה. בעבר כיהן כחבר הוועדה המייעצת להיפנוזה במשרד הבריאות וסגן יו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה. דר' מאיר נעמן - פסיכולוג קליני בכיר, מנהל מקצועי של מכון "נעמן התמודדות והיפנוזה". בעבר כיהן כיו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה. לימודי היפנוזה הינם לימודי תעודה המפוקחים ע"י משרד הבריאות.

 


לימודי היפנוזה - נושאי הלימוד

1. ההיסטוריה של ההיפנוזה
2. מושגים תיאורטיים בסיסיים הקשורים בהיפנוזה
3. הכנת מטופל להיפנוזה
4. טכניקות של היפנוזה
5. יחסי מטפל ומטופל בהיפנוזה
6. תופעות הקשורות בתהליך ההיפנוזה
7. הוראות והוראות-נגד למניעת סכנות אפשריות
8. דרכי יישום ושימושים שונים בהיפנוזה
9. חוק ואתיקה הנוגעים לעוסק בהיפנוזה
10. מחקרים עדכניים בנושא ההיפנוזה, בקיאות בספרות מקצועית

 

לימודי היפנוזה - הקורסים:

קורס בסיסי: 55 שעות אקדמיות, כולל הרצאות פרונטליות, תרגול והדרכה אישיים וקבוצתיים

השלמה בפסיכולוגיה: מיועד למשתתפים שאינם פסיכולוגים או פסיכיאטרים: 25 שעות אקדמיות

הכנה לבחינת ההסמכה: כ-15 שעות אקדמיות

בכל הקורסים המפגשים יהיו בני 5 שעות כל אחד. ניתן להירשם לכל קורס בנפרד.

 

קהל היעד: פסיכולוגים, רופאים, רופאי שיניים, ופסיכיאטרים.

  

לימודי היפנוזה לפסיכולוגים

אחד מהמקצועות המבוקשים ביותר על ידי פסיכולוגים זהו מקצוע ההיפנוזה. רבים מהם מעוניינים להירשם ללימודים שיאפשרו להם לרכוש את הכלי היעיל הזה, כלי שהולך וצובר תאוצה והופך לחלק כמעט בלתי נפרד מכל השירותים אותו כל מטופל היה מעוניין שיציעו לו בבואו לפסיכולוג.

על מנת להיות בעל יכולת להעניק את סוג הטיפול הזה לציבור המטופלים, כל פסיכולוג יכול להירשם אל לימודי היפנוזה לפסיכולוגים במכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" שם הוא בתוך מסלול קצר, בסיומו יעבור מבחן הסמכה להיפנוזה, יוכל לזכות ברישיון המיוחל המוכר על ידי משרד הבריאות ולהתחיל לעסוק בתחום. במהלך הלימודים, אף על פי שמשך הזמן שלהם אינו ארוך, יספיק הפסיכולוג העובר את ההסמכה לקחת חלק בלא מעט קורסים מעניינים, אשר כל אחד מהם יוכל לשמש אותו בטיפולים אותם הוא יבצע. בין היתר ניתן לציין את השיעור בו יילמדו מושגים תיאורטיים בסיסיים הקשורים בהיפנוזה, זאת על מנת שהפסיכולוג יוכל לקבל מעט רקע על המקצוע אותו בחר ללמוד או את השיעור בו ילמד הפסיכולוג כיצד להכין מטופל להיפנוזה, שהרי כל מטופל מוכרח לעבור הכנה מדוקדקת בטרם ניתן להתחיל בתהליך.

 

 

לימודי היפנוזה לרופאים

לצד פסיכולוגים ופסיכיאטרים שעוסקים בתחום ההיפנוזה כחלק מהטיפול אותו הם מציעים, נדמה כי בזמן האחרון גם הרופאים הופכים להיות יותר ויותר מודעים לחשיבות הגדולה שיש לנושא זה. לכן, אין זה מפתיע כי בלימודי היפנוזה משתתפים גם רופאים ובמספרים לא פחותים מאשר פסיכולוגים ופסיכיאטרים.

לימודי ההיפנוזה מורכבים מקורס בסיסי של 55 שעות אקדמאיות שכוללים בין היתר הרצאות פרונטליות, שמועברות על ידי מרצים בכירים בתחום ההיפנוזה בדמות ד"ר מוטי צבירן שכיהן בעברו כחבר הוועדה המייעצת להיפנוזה במשרד הבריאות וכסגן יו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה וד"ר מאיר נעמן שהינו פסיכולוג קליני בכיר ובעברו ניתן למנות את היותו יו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה, תרגולים והדרכות. לימודי היפנוזה לרופאים יכללו גם השלמה בפסיכולוגיה באורך של 25 שעות אקדמאיות, כשלכל אלה יש להוסיף 15 שעות אקדמאיות נוספות המיועדות לשמש כהכנה לבחינת ההסמכה. במהלך הלימודים יצברו המשתתפים מידע רב בשיעורים דוגמת יחסי מטפל ומטופל בהיפנוזה, דרכי יישום ושימושים שונים בהיפנוזה, חוק ואתיקה וטכניקות שונות של היפנוזה.

 

לימודי היפנוזה לפסיכיאטרים

מכון "נעמן התמודדות והיפנוזה" מציע אפשרות חדשה ומסקרנת, אפשרות ללימודי היפנוזה אשר בסיומם ולאחר מבחן הסמכה יוכלו המשתתפים בקורס להשתמש בכלי ההיפנוזה במסגרת הטיפולים אותם הם מציעים, כלי שהולך וצובר תאוצה והפך למרכיב בלתי נפרד ממנעד האפשרויות שמציעים פסיכיאטרים, פסיכולוגים ורופאים לכל מטופל.

 

במסגרת הקורס יעבור כל משתתף מספר שיעורים אשר מכל אחד מהם הוא יוכל לקחת את הדברים השימושיים ביותר עבורו ואלו שיאפשרו לו להתנהל בצורה הטובה ביותר מול המטופל בזמן טיפול ההיפנוזה. במסגרת לימודי היפנוזה לפסיכיאטרים למשל, יתרכזו המשתתפים בקורס פחות בצד התיאורטי של ההיפנוזה, שכן מדובר בתהליך שהינו די מוכר להם וישימו את יהבם דווקא על השיעורים שמסבירים כיצד להתנהג אל מול המטופל במהלך הטיפול. כך למשל, בשיעור הוראות למניעת סכנות אפשריות הפסיכיאטרים ימקדו את הקשב שלהם כדי ללמוד את הטכניקה המיוחדת של ההיפנוזה ולדעת ממה ניתן להימנע כדי לערוך את הטיפול הבטוח ביותר וכך גם בשיעור תופעות הקשורות בתהליך ההיפנוזה, במסגרתו ילמדו המשתתפים אילו תופעות יכולות לצוץ במהלך הטיפול וכיצד ניתן לעקוף אותן.

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959