חרדת טיסות

חרדת טיסות - דרכי טיפול, אבחון והתמודדות עם חרדת טיסה.

לא מעט אנשים נאלצים להתמודד עם חרדות בחיי היומיום, חרדות שמפריעות להם לנהל חיים תקינים. יחד עם זאת ישנן חרדות בהן ניתן להיתקל רק מדי פעם שכן מדובר בחרדות שתלויות בסיטואציה מסוימת, חרדות שבאות לידי ביטוי רק כשהאדם הסובל מהן נאלץ להתעמת עמן.

מהי חרדת טיסות

אחת מהחרדות הללו היא חרדת טיסות. מדובר באחת מהחרדות הנפוצות יותר בהן ניתן להיתקל והן כרוכות בפחד ולחצים שמשתוללים בגוף בזמן שאדם מסוים מתעתד לעלות על טיסה. לא משנה אם זו טיסה קצרה ואפילו טיסה פנימית, או דווקא טיסה ארוכה ליעד מרוחק, בדרך כלל ההשפעות על אלה הסובלים מחרדה זו הינן זהות בכל טיסה ולכן הם נאלצים לוותר על האפשרות להגיע ממקום למקום באמצעות כלי התעופה הנוח ביותר וברוב המקרים היחיד איתו ניתן לעבור בין מקומות, בעיקר בין מקומות מרוחקים. אך האם זה באמת הגיוני שכל מי שסובל מחרדת טיסות ייאלץ לוותר על טיסות, בין בארץ ובין בחו"ל ויקריב אפשרות להנאה עצומה או לקריירה משגשגת?

הדרך האידיאלית לפתרון הבעיה

התשובה היא כמובן שלא, מאחר ומדובר בפחד עבורו יש פתרון. אין כל צורך לוותר על אחת מההנאות הגדולות של כל אדם בדמות טיסה לחו"ל, בדיוק כפי שאין כל סיבה לוותר על קריירה ענפה בתחום העסקי שתצריך מכם נסיעות תכופות למדינות זרות, שכן לא מוכרחים לסבול מתופעה של חרדת טיסות במשך כל החיים. הפתרון האידיאלי ביותר אותו תוכלו למצוא הוא השתתפות באחת מהסדנאות של מכון "נעמן התמודדות והיפנוזה", סדנא שמועברת על ידי מנחה בכיר ובהשתתפות אנשים נוספים אשר סובלים בדיוק מאותה הבעיה, ויחד, בעזרת שיתוף ולימוד כיצד להתמודד במצבי לחץ דוגמת זה, תוכלו במהרה לעלות על המטוס הראשון שימריא מכאן יחד איתכם.

מטרת הטיפול

הקניית כלים להתמודדות מהירה ויעילה עם חרדת טיסות באמצעות טיפול פרטני או במסגרת סדנא.

מטרת הסדנא היא לזהות וללבן, במסגרת דינמיקה קבוצתית, את הגורמים האישיים לחרדה ומתח הקשורים בטיסות, להחליף ידע, התנסויות כמו גם ובעיקר ללמוד דרכי פתרון והתמודדות עם מצבי המתח וחרדת הטיסות.

נושאי הסדנא

 • "מעגל החרדה"
 • מהי חרדת טיסות? תיאור ואפיונים. מגוון התגובות (גופני, רגשי והתנהגותי)
 • זיהוי גורמים וערוץ התגובה הדומיננטי של המשתתפים: חשיבה, רגש, דמיון, הרגשה
 • הערכה ואבחון של דפוס ההתמודדות האישי והתאמת ערכה טיפולית אישית על פי "ערכת נעמן":
  • הערכה, פתיחות והבעה רגשית 
  • הרפיה, ביופידבק ודמיון מודרך 
  • הקהיה, הבניה ושינוי דפוסי החשיבה 
  • אסטרטגיות התמודדות והתכוננות

השיטה: הסדנא תתבסס על הבהרת מושגים, ניתוח אירועים, דיון קבוצתי וכן על תרגול, התנסות ולמידה- חווייתית. המעוניינים יוכלו לקבל גם מפגשי תמיכה וסיוע אישיים.

קהל יעד: משתתפים בגילאים שונים, הסובלים ממתח וחרדת טיסות, הקשורים בטיסות וההתכוננות להן.

מנחה הסדנא: דר' מאיר נעמן – פסיכולוג קליני בכיר. ראש המחלקה למדעי ההתנהגות במכללה ומנהל המכון הפסיכולוגי "נעמן התמודדות והיפנוזה". מרצה כ-20 שנה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א. לשעבר, פסיכולוג קליני ראשי של צה"ל והמרכז הרפואי שיבא ויו"ר האגודה להיפנוזה.

מתכונת הסדנא: הנחייה קבוצתית, 4 מפגשים בני שעתיים אקדמיות כל מפגש. 

  

לפרטים נוספים ולהרשמה לחץ/י כאן

 

ניתן "לתפור" סדנאות להתמודדות עם לחץ וחרדה בתחומים שונים, על פי דרישה.

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959