חוות דעת לבתי משפט

חוות דעת פסיכו דיאגנוסטית לבתי משפט

חוות דעת לבתי משפט היא חוות דעת מקצועית אשר יכולה להתבצע על ידי פסיכיאטר או פסיכולוג קליני או על ידי שילוב של שני בעלי המקצועות הללו. חוות הדעת ניתנת בכתב כאשר לעיתים נדרשת הופעה ועדות בפני בית המשפט. מתוך ניסיון רב שנים לחוות הדעת הפסיכו דיאגנוסטית משקל רב והיא יכולה להשפיע על תוצאות המשפט, מקצה לקצה. כשאחד מהצדדים מבקש להציג חוות דעת עליו להביא בחשבון שהצד השני ינסה תמיד לערער על אותה חוות דעת ולכן יש להתייחס אל ההערכה הפסיכודיאגנוסטית בכובד ראש ולבחור במומחה מנוסה אשר מכיר את התחום, מכיר את בתי המשפט או הדרישות השונות שיכולות לעלות במהלך המשפט ומסוגל להתמודד איתן.

אבחון לבתי משפט

הגשת אבחון לבתי משפט על פי רוב כרוכה בהופעה ומתן עדות של המומחה. העדות של הפסיכולוג או הפסיכיאטר יכולה לשמש ראיה בבית משפט והיא יכולה להוביל להכרעה אחת במשפט על פני הכרעה אחרת. חוות הדעת של אבחון לבתי משפט מתייחסת רק לנושא המבוקש והפסיכולוג או הפסיכיאטר אינם רשאים לצאת מגבולות הבקשה ולערב בחוות הדעת התייחסות להליך המשפטי.

חוות דעת פסיכיאטרית

חוות דעת פסיכיאטרית ניתנת כמובן על ידי פסיכיאטר ורצוי מאד שיהיה לו ניסיון בתחום מסירת חוות דעת. לא כל פסיכיאטר אשר יידרש לתת חוות דעת יוכל לעשות את עבודתו כהלכה, גם אם הוא פסיכיאטר שעושה את הליך הטיפול כהלכה. חוות הדעת יכולה להשפיע על מועמדים למשפט ולקבוע את מצבם הנפשי בסיטואציות שונות. את חוות הדעת יכול לתת כל פסיכיאטר אולם מומלץ שייתן אותה אחד בעל ניסיון בתחום חוות דעת מתוך הנחה שהצד השני במשפט ירצה לערער על המלצותיו.

 

חוות דעת פסיכולוגית לבית המשפט

חוות דעת פסיכולוגית לבית המשפט יכולה להינתן מסיבות שונות שאינן בהכרח קשות (בניגוד לחוות הדעת הפסיכיאטרית). בין היתר חוות דעת זו יכולה להינתן במסגרת הסכם משמורת בהליך גירושין כששני ההורים נבדקים, לצורך אישור אימוץ, חוות דעת לאישור צוואה, חוות דעת בנוגע לנאשם בפלילים ועוד.

 

חוות דעת מומחה לבית משפט

חוות דעת מומחה יכולה להטות את תוצאות המשפט לכאן או לכאן. המומחה תפקידו לשפוך אור על המקרה על פי הנדרש ולאפשר לשופט לראות את התמונה המלאה תוך קבלת מידע נוסף  אשר חסר לו. במקרה שבית המשפט הוא המזמין את חוות הדעת זו תינתן לאחר קבלת פרוטוקולים והצגת שני הצדדים במשפט.

  

 

מכון נעמן מציע עריכת אבחונים - אבחון פסיכודיאגנוסטי מתן חוות דעת פסיכולוגית לבית המשפט או אבחון לבתי משפט במגוון של נושאים ביניהם, סוגיות של משמורת, מסוגלות הורית, פלילים, דיני אישות, ירושה, נזיקין ועוד.

 

 

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959