טיפולים פסיכולוגיים לסטודנטים - להתמודד עם השפעות הלחץ מהלימודים

טיפולים פסיכולוגיים לסטודנטים - להתמודד עם השפעות הלחץ מהלימודים

החיים הסטודנטיאליים הם מצד אחד חוויה אדירה: הרבה סטודנטים בטווח גילאים דומה, שהגיעו כדי ללמוד את מה שחפצה נפשם ולרוב, העומס היחידי שמוטל עליהם באותה תקופה של הלימודים הוא העבודות והמבחנים.

קרא עוד

25

May

איך מתגברים על דיכאון?

איך מתגברים על דיכאון?

זיהוי הדיכאון האמיתי הינו זיהוי של מצב רוח שאיננו רגעי או חולף, אלא מצב רוח המאפיין תקופת זמן ארוכה בה אין אנו בעלי מוטיבציה אנרגיות או ריכוז לצד אי היכולת ליהנות מדברים רבים ולהמשיך את תפקודנו היום יומי כהרגלנו (כלומר ירידה בתאבון, הפרעות שינה, דימוי עצמי נמוך ועוד).

קרא עוד

16

Aug

כיצד בוחרים פסיכולוג?

כיצד בוחרים פסיכולוג?

את הטיפול הפסיכולוגי ניתן לסווג לשני סוגים עיקריים כאשר מצד אחד יש את הטיפול הממוקד הניתן לטיפול בטווח קצר והסוג השני של הטיפול הוא הטיפול הדינמי שנוא נחשב לבין הטיפולים הארוכים והממושכים.
תדירות הביקור אצל הפסיכולוג משתנה ממקרה אחד למשנהו ומתבקשת בהתאם לסוג ואופי הטיפול וכן במידת הצורך.

קרא עוד

15

Mar

ללכת על זה - טרק טיפולי

ללכת על זה - טרק טיפולי

טיפול בהליכה Walk and Talk דומה מאוד לטיפול מסורתי אלא שהוא אינו מתרחש בחדר סגור ובישיבה אלא בחוץ, בתוך המרחב אשר

מציעה לנו הסביבה הטבעית. "ללכת על זה" – הינו טיפול בהליכה בנופיו הקסומים והבראשיתיים של רכס הפאגארש. הליכה ודיבור, הליכה וישיבה בטבע במעגל קבוצתי, מאפשרים כניסה למצבים של רוגע מדידטיבי, מאפשרים הזדמנות לצאת מהרעש של חיי היומיום, להתחבר לעצמנו, לחשוב בבהירות להרגיש ולקבל החלטות חשובות. 

קרא עוד

16

Aug

מדוע חשוב להעזר במטפל מוסמך בזמן משבר?

מדוע חשוב להעזר במטפל מוסמך בזמן משבר?

מי מאתנו לא חווה לפחות משבר נפשי בשלב כלשהו בחייו? משברים נפשיים הינם נחלתם של כל בן אדם כמעט. כמו כן, בשנים האחרונות, אולי בגלל העולם הטכונולוגי בו אנו חיים, נפיצותם של המשברים הנפשיים היא בעלייה מתמדת. רבים מקשרים זאת לכך שהעולם הדיגיטלי גורם לנו לשכוח את היחסים הבין-אישיים בחיי היום יום, בחיים האמיתיים. 

קרא עוד

30

Apr

טראנס תוצרת עצמית

טראנס תוצרת עצמית

היפנוזה, למה היא טובה ובמה היא תורמת? כתבה מרתקת על הריון, פוריות ושחרור לחצים על ידי היפנוזה בשיתוף ד"ר נעמן. 
 

קרא עוד

16

Aug

מהו טיפול פסיכולוגי?

מהו טיפול פסיכולוגי?

ה"ויקיפדיה" מגדירה ומתארת הטיפול הפסיכולוגי (פסיכותרפיה), כלהלן :

"פסיכותרפיה או טיפול נפשי או רגשי (מיוונית פסיכו-נפש, תרפיה-טיפול) הוא טיפול במשברים, בהפרעות ובמצוקות נפשיות באמצעים פסיכולוגיים. רוב שיטות הטיפול נעשות באמצעות שיחות וקשר מילולי בין המטפל למטופל. המטפלים בטיפולים אלה נקראים פסיכותרפיסטים. הם יכולים להיות פסיכולוגיםפסיכיאטריםעובדים סוציאליים ובעלי מקצועות טיפוליים אחרים.

קרא עוד

25

May

משברי חיים - דרכי טיפול והתמודדות

משברי חיים - דרכי טיפול והתמודדות

משברים ותקופות בחיים - לכולנו יש כאלו, על-פי מחקרים שונים, כמחצית מהאוכלוסייה (49%) סובלים או יסבלו בתקופה כלשהי בחייהם מבעיה נפשית, המצדיקה עזרה וסיוע מקצועיים.

קרא עוד

אודותינו

מכון "נעמן" הוקם בשנת 1994 על ידי ד"ר מאיר נעמן, פסיכולוג קליני בכיר, במסגרת וכחלק מ-"קבוצת אדם" ונקרא בתחילה "אדם-התמודדות".

לימים, בשנת 2000, המכון הפך לעצמאי ושמו שונה ל"נעמן התמודדות".  "מכון נעמן" מספק שירותי אבחון, ייעוץ, מתן חוות דעת מומחים, טיפול פסיכולוגי והיפנוטי בכל סוגי הבעיות (אישית, זוגית, משפחתית, ילדים, בריאות, צבא וכדומה) במגוון הגישות והשיטות (פרטני, זוגי, משפחתי, סדנאות והיפנוזה) לנזקקים לסיוע מקצועי, כדי להתמודד, ולא לבד!  

פרטיי יצירת קשר

רח' הבילויים 42, ר"ג (ליד מחלף אלוף שדה) 

טל': 03-6488832

פקס: 03-6488959